Haber

AK Partili Kandemir: Bayramdan sonra seçim yapılabilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, A Haber’in canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim sinyalleri vermesinin ardından vatandaşların merak ettiği seçim tarihiyle ilgili konuşan Kandemir, “Haziran öncesi güncelleme yapılabilir. Bayramdan sonra seçim yapılabilir.”

“SEÇİM TARİHİNDE GÜNCELLEMENİN MAKUL OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

Kandemir’in açıklamalarından satır başları şöyle; “Aslında seçimin yapılacağı tarih belli. Ancak biz şöyle bir yaklaşıma sahibiz. Normal seçim takviminin çalıştığı haziran ayı ortasında seçime gitmek mümkün. Birkaç nedenden dolayı seçim tarihinde güncelleme yapılması gerektiğini düşünüyoruz. mantıklı.

“MİLLETİMİZİN EMEKLİLİĞE ERİŞİMİNİ ARTIŞA ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

Temel gerekçemiz, Türkiye’de demokratik standartlara uygun seçimlere katılım ne kadar yüksek olursa, milletimizin sandığa erişimini ve oy kullanmasını ne kadar üst düzeye çıkarırsak, o kadar iyi iş çıkarmış oluruz.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir.

“YÜZDE 52’NİN ÜZERİNDE OLACAĞINA İNANIYORUM”

Güncellemeler Haziran’dan önce yapılabilir. Bayramdan sonra seçim yapılabilir. Sandıkta yüzde 52 ve hatta daha fazlasının çıkacağına inanıyorum. Çok net bir resim var. Bir yanda “Türkiye’nin Asrı” diyerek Türkiye’yi merkeze koyan ve Türkiye’nin milli teknolojisini üreteceğini söyleyen Cumhur İttifakı; Vaad eden Millet İttifakı var, belirsizlik var, eski Türkiye var.

“BİZ BAKIRIZ, SEÇMENLER VİZYONLARINA TÜRKİYE’Yİ KAYDETMEZLER”

2023 seçimlerinin Türk siyasetini farklı bir zemine oturtacağını düşünüyorum. Bu seçimi geçelim, biz sahip çıkacağız, seçmen Türkiye’yi vizyonuna emanet etmeyecek.”

haberpendik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu