Teknoloji

Apex Legends kapanıyor: EA’dan Apex Legends Mobile ve Battlefield için iki kötü haber

Electronic Arts, merakla beklenen Battlefield taşınabilir oyunu üzerindeki çalışmaları durdurduğunu ve Apex Legends Mobile için yolun sonuna geldiğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre geçen yıl çıkan bir battle royale oyunu olan Apex Legends Mobile, 1 Mayıs’ta faaliyetlerine son verecek.

Apex Legends Mobil kapanıyor

EA’nın sitesinde yayınlanan bir SSS’ye göre, oyun içi öğeler satın alan veya Apex Legends Mobil hesabında oyun içi para birimi olan oyuncular, sunucular kapandıktan sonra satın alımlarını kaybedecek ve geri ödeme alamayacak. Apex Legends Mobile’ın kullanımdan kaldırılması, oyunun konsol veya PC sürümlerini etkilemeyecektir.

Mobile Battlefield yayınlanmadan önce iptal edildi

EA, ilk olarak 2021’de bir Battlefield mobil oyunu planlarını duyurdu. İlk plan, büyük ölçekli askeri FPS’yi taşınabilir cihazlara getirmekti ve bu, konsol/PC versiyonundan farklı bir yaklaşım olacaktı. EA o dönemde amacının diziye yönelik vizyonlarını mobile en uygun biçimde taşımak olduğunu söylemişti.

Ortada şirket, 2021’de piyasaya çıktığında “hayal kırıklığı” olarak nitelendirilen amiral gemisi oyunu Battlefield 2042 üzerinde çalışmaya devam edecek.

arapgirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu