Teknoloji

Blizzard, World of Warcraft’ı Konsollara Getirmeyi Düşünüyor

 
Blizzard’ın oyunculara sunduğu ve halen oynanmaya devam eden World of Warcraft için geçtiğimiz günlerde yeni bir sunum yapıldı. Sunum sırasında oyunda 3 farklı hikaye açılımının yer alacağı belirtildi. Ancak dikkat çeken bir diğer gelişme ise oyunu konsollara getirmeyi planlıyor olmalarıydı.
 
WoW’un konsollara çıkması isteniyor
 
 
 
BlizzCon2023 etkinliğinde GamesRadar’a konuşan World of Warcraft’ın başkan yardımcısı ve baş yapımcısı Holly Longdale, oyunu konsollara getirme arzularından bahsetti. Ayrıca “her zaman” olasılığından bahsettiklerini söyledi.
 
Geçmişe baktığımızda World of Warcraft boyutundaki MMO’lar sistem kapasitesi ve gücü nedeniyle PC’de daha kolay oynanırken, bugün Final Fantasy 14 gibi büyük MMO’ların bazıları konsolda da oldukça popüler hale geliyor.
 
WoW da bu bağlamda konsol tarafından fiyatlandırılıyor ve grup, konsola gelip gelmeyeceği konusunda şunları söylüyor: “Şu anda Worldsoul Saga’ya odaklanmış durumdayız. Ancak bu konu gündeme gelirse yeniden değerlendiririz ama biz de şu anda halletmem gereken bir sürü iş var.”
 
World of Warcraft bize Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve 2004 yılında piyasaya sürülen çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma deneyimi sunuyor.

saraykoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu