Teknoloji

İkinci el araç fiyatı sıfır fiyatı aştı

Sıfır araçlarda yaşanan tedarik sorunu nedeniyle yetkili satıcılarda sıfır araç bulmak zorlaştı. Liste fiyatından araç almak isteyenlere aylar sonra gün teslim veriliyor. Sıfır araçlarda yaşanan sıkıntılar nedeniyle 2. el otomobillere talep arttı. İkinci el otomobil fiyatları da sıfır otomobil fiyatlarını geçti. İkinci ele olan talep de fiyatları yükseltti.

‘Otomobil yatırım aracı olarak kullanılıyor’

2. el otomobil pazarındaki hareketlilik hakkında bilgi veren bayi Gökhan Ardeşen, yüksek fiyatlara rağmen talebin yüksek olduğunu belirtti. Ardeşen, “Yıl başından beri otomobil fiyatları artıyor. Otomobil fiyatlarının sürekli artması nedeniyle yatırım amacıyla araç alan kişiler bulunmaktadır. Buna ihtiyaçtan ziyade yatırım için otomobil alanların talebi de eklenince fiyatlar yükseliyor. Eskiden yatırım için konut alınırken, artık konuta göre daha kolay ulaşılabilir olması nedeniyle otomobiller yatırım için tercih ediliyor.söz konusu.

‘İkinci el otomobil fiyatları sıfır fiyatları aştı’

Ardeşen, bayilerde sıfır araç bulunmaması nedeniyle fiyatların arttığına da dikkat çekti. “Yetkili bayilerde sıfır araç bulmak zorlaştı. Aylar sonra teslim tarihi veriliyor. Araç almak isteyenler bayilerde araç bulamayınca ikinci ele yöneliyor. İkinci elde fiyatlar sıfır otomobil fiyatını geçti. Fiyatlar sürekli yükseldiği için mecburiyetten araba alanlar araçların fiyatlarını yükseltiyor.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu