Haber

Kayseri Büyükşehir’e Birincilik Ödülü

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Darülaceze Projesi ile İstanbul Üniversitesi DoctorClub Awards 2022 Türkiye Sağlık Ödülleri’nde “Yılın Yenilikçi Uygulaması” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. Önder Büyükkılıç ödülünü İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Prof. Dr. Tufan Tükek’in elinden aldı.

Başkan Büyükkılıç törende yaptığı konuşmada, “Şehir doktoru olma mantığı içerisinde belediyecilik alanında hizmet vermeye devam eden bir anlayışla şehrime hizmet ediyorum” dedi.

Doktor Önder Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla Türkiye’de bir ilk olacak Kanser Hastaları Tedavi Sonrası Bakım Merkezi, Darülaceze Projesi olarak da bilinen Tedavi Sonrası Bakım Merkezi, İstanbul’da Yılın Hastaneleri ve Sağlık Kurumları Ödülleri Üniversite Doktorclub Türkiye Sağlık Ödülleri Yenilikçi Uygulama Ödülü.

Kayseri’de hayata geçirdiği yerel yönetim hizmetleri kapsamında Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Önder Dr. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, insan ve sağlık odaklı projeleriyle belediyeciliğin en güzel örneklerini sunarken, sektöre de yeni ödüller kazandırmaya devam ediyor. bu bağlamda aldığı birçok ödül.

ŞEHİR HEKİMİ ANLAYIŞI İLE BELEDİYE HİZMETİ

Sağlık yatırımlarıyla adından söz ettiren Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Üniversitesi Doktorclub Turkey Sağlık Ödül Töreni’ne katıldı. Memduh Büyükkılıç yaptığı konuşmada, Turkovac aşısı ile ilgili Gevher Nesibe Sultan şehrinden ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi gibi Türkiye’de adından söz ettiren bir şehirden geldiklerine dikkat çekti. Büyükkılıç, belediyecilik hizmetlerini şehir doktoru olma mantığı içinde yürüttüklerini belirterek, şunları söyledi:

“Kayseri’nin ayak tozuyla Erciyes’imizin eteklerinden geldik derler şehri Gevher Nesibe Sultan ve en önemlisi nöroloji uzmanı Ege Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu çalıştıktan sonra. Kayseri ve muhtelif yerlerde yaklaşık 17 yıldır doktor olarak bundan sonraki süreçte şehir doktoru olma mantığı ile belediyecilik alanında hizmet vermeye devam eden bir anlayışla şehrime hizmet vermekteyim. Hayırseverler şehri olarak da bilinen Kayserimizde daha fazlasını yapmak adına bu projeye hayırsever desteğini esirgemeyen İpek Mobilya’nın değerli sahibi Saffet Arslan’a daha fazlasını yapmak adına şükranlarımı sunuyorum. Başta beni bu ödüle layık gören arkadaşlarımız olmak üzere bu ödüle layık olun” dedi.

“İNSAN YAŞA, DEVLET YAŞAT YAKLAŞIMIYLA PROJEYİ GELİŞTİRDİK”

İnsan yaşasın devlet yaşasın anlayışıyla projeler geliştirdiklerini vurgulayan Büyükkılıç, “Yine de tabii ki bir doktor ve belediye başkanı olarak onlarca sağlık uygulamasından birkaçından bahsetmek isterim. Bu proje ile ilimizde ilgili çalışmaları yaptık. Bildiğiniz gibi ben bir doktor olarak Darülaceze ile ilgili yaptığımız projede bundan sonraki süreci tamamlama ve devlet yaşasın diye ideolojiyle ona hizmet etme anlayışıyla onun için bir proje geliştirdim. her şeyin bittiğini ve o yavruların ailelerine teslim edildiğini söylemesi onları adeta umutsuzluğa sürüklüyordu. . Bunu Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi karşısında bir alanda gerçekleştiriyoruz ve bu projede hem ailemizi hem de çocuklarımızı önemseyen bir yaklaşımla, onların elini duygularla tutma anlayışıyla çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz. şefkat ve merhamet ve elbette onlar için onurlu bir yaşam sürdürme görevi. Tabii ki yanında kalmıyoruz, bildiğiniz gibi her şehir bir gastronomi şehri ama Kayserimiz gerçekten gastronomi konusunda ön sıralarda, engelli yavrularımıza yaşam merkezleri ve glütensiz kafeler yaparak. Yavrularımız piyasaya çıktıklarında hiçbir işten geri kalmıyorlar, glüten alerjisi olan yavrularımız için diyorum ki, onlara glütensiz ürünler sunarak değer katma yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

“İNSANA DEĞER YAKLAŞIMI İÇERİSİNDE ÇALIŞTIK”

Başkan Büyükkılıç, insana değer verme anlayışıyla çalıştıklarını da belirterek, şunları paylaştı:

“Farklı alanlarda sağlık ve sosyal çalışmalarımızla bu yöndeki çalışmalarımıza devam ederken, geçtiğimiz günlerde bir doktor arkadaşımızın mecliste duyurduğu bir sosyal projeyi paylaşmak istiyorum. Ben de doktorum ve zaman zaman acilde yakınları yoğun bakımda olan hasta yakınlarının neredeyse otoparklarda, kaldırımlarda veya arabalarında veya oradaki koltuklarda vakit geçirdiklerini ve günlerce geçirdiklerini biliyoruz. oradan kaidelerin üzerinde geçmeyin. Bu anlamda bir proje geliştirerek insana değer verme anlayışıyla bu insanları misafir etme yönünde çalıştık ve hem Kent Hastanesi Tıp Fakültemizin bulunduğu yerde hem de Kent Hastanesi Tıp Fakültemizin bulunduğu yerde iki sosyal proje geliştirdik. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültemizin bulunduğu bölge. Bu projelerle diş macunu, fırça, pijama, terlik gibi malzemeleri temin ederek oradan gelen insanları ağırlamak ve sonraki süreçte uğurlamak bir proje” dedi.

“HOŞ GELDİNİZ, SİZLERE MİNNETTARIZ”

Büyükkılıç, konuşmasının sonunda tıp arkadaşlarına seslenerek şunları söyledi:

“40 yılı aşkın süredir sağlık alanında yaptığı çalışmalarla başta Türkiye olmak üzere tüm Türkiye’de takdir toplayan Kayseri’nin bir çekim merkezi olması ve Kayseri’de tıp fakültesi ve 30’a yakın sağlık kuruluşuna sahip olması elbette ki bir gerçektir. şehir çevresindeki illerde, muhtemelen etkili olmalıdır. . O anlamda bir belediye başkanı olarak, bir tıp lideri olarak insana değer veren tarafta çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her birinize ayrı ayrı saygılar sunuyorum, var olduğunuz doğru, size minnettarız, sizi seviyoruz. Allah sizden razı olsun diyoruz.”

TEK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

17 kategoride 73 projenin finale kaldığı, 85 bin hekimin katıldığı oylamaya rekor oy verdiği yarışta Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 73 finalist arasından sadece yerel yönetime sahip tek Büyükşehir Belediyesi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu