Ekonomi

Koç Holding, Yapı ve Kredi Bankası hisselerinin bir kısmını 6,8 milyar TL’ye sattı

Koç Holding, KAP’ta yaptığı açıklamada Yapı ve Kredi Bankası’ndaki 575 milyon TL nominal değerli hisselerinin satıldığını duyurdu.

Açıklamada, “25 Temmuz 2023 tarihli özel durum açıklamamızın ardından yürütülen talep toplama süreci sonucunda Yapı ve Kredi Bankası AŞ’nin çıkarılmış sermayesinin yüzde 6,81’ine tekabül eden toplam 575 milyon lira nominal değerli pay satın alındı. hızlandırılmış defter tutma yöntemiyle, kurumsal tarafından hisse başı 11,75 TL bedelle toplam 6 milyar 756 milyon 250 bin liraya yatırımcılara satıldı. ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, takas işleminin alışılmış kapanış kurallarına tabi olarak 28 Temmuz 2023 tarihinde borsa dışında gerçekleştirilmesinin beklendiği, söz konusu takas süreci tamamlandığında ayrıca duyuru yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, Koç Topluluğu’nun Banka’nın ana hissedarı olmaya devam edeceği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“İşlem kapanışından sonra Koç Holding’in Yapı ve Kredi Bankası’ndaki doğrudan payı yüzde 20,22, Koç Holding AŞ ve halihazırda Banka’nın toplam hisselerinin yüzde 40,95’ine sahip olan bağlı ortaklığı Koç Finansal Hizmetler AŞ’nin payı yüzde 61,17 olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu