Haber

Kocaeli Valisi Yavuz: ‘Arkadaşlarımız çok anlık bir eylemle etkisiz hale getirdiler’

Kocaeli Valisi Yavuz: “Arkadaşlarımız anında müdahale ederek etkisiz hale getirdiler”

“2 silahı vardı. Üzerinde de cihazlar vardı.”

“Rehinelerin sağlık durumları iyi”

KOCAELİ – Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, başarıyla tamamlanan rehin alma operasyonunun ardından basına yaptığı açıklamada, şüphelinin üzerinde 2 silah ve bir düzeneğin bulunduğunu belirterek, “Arkadaşlarımız ani bir operasyonla onu etkisiz hale getirdi.”

Gebze Organize Sanayi Bölgesi İhsan Dede Caddesi üzerindeki Procter & Gamble fabrikasında bugün saat 14.40 sıralarında başlayan rehine krizi, saat 23.50 sıralarında sona erdi. 7 rehine kurtarılırken, şüpheli gözaltına alındı.

Başarılı bir şekilde tamamlanan operasyonun ardından basına açıklama yapan Vali Seddar Yavuz, “Amacımız kardeşlerimizi oradan sağ salim çıkarmaktı. Nitekim değerli polislerimiz ve istihbarat teşkilatımız da bu süreci değerlendirerek bir çalışma gerçekleştirdi. olası tüm bağlantılarını kullanarak rehinelere zarar vermeden küçük bir operasyonla etkisiz hale getirdiler.” Çünkü müzakereler sonuç vermedi. Her bir kardeşimizin sağlık durumu yeterlidir. Olay sırasında içerideydik. Tüm rehinelere geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Biz Türkiye’nin barışından ve güvenliğinden yanayız. Bildiğiniz gibi bu tür davranışlar sergileyen herkes hakkında ilk işlem hukuk olacaktır. Güvenlik güçlerimiz bunlara karşı önlem alacaktır. “Görevini hassasiyetle yerine getirdi” dedi.

Vali Yavuz, rehinelerin güvenli bir şekilde kurtarılması için olayın her yönüyle değerlendirildiğini belirterek, “Değerli polislerimiz, kahraman güvenlik güçlerimiz, rehinelerin kurtarılmayacağını anladığımız anda gerekli müdahaleyi yapmış ve gereğini yapmıştır. 2 silahı vardı. Üzerinde de mekanizmalar vardı. Onun için biz de bu konuda buradayız.” “Duyarlı davranıyoruz. Her ihtimali değerlendiriyoruz. Arkadaşlarımız gerekli incelemeyi yapacak, soruşturmanın detayları üzerinde çalışacaklar” dedi.

Vali Seddar Yavuz, şahsın içeriye ateş edip etmediği sorusuna, “Operasyonumuz sırasında herhangi bir rastgele atış eylemi gerçekleştiremedi. Arkadaşlarımız çok ani bir hareketle onu etkisiz hale getirdi.”

habercavdir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu