Haber

Türk Sağlık-Sen’den Antalya’da büyük buluşma

KOCAELİ (İGFA) – Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcilerinden oluşan yaklaşık 45 kişilik bir heyet, Türk Sağlık-Sen’in Antalya’da düzenlediği eğitim ve bilgilendirme toplantısına katıldı. “Yetki Yolunda Büyük Toplantımızın” ikincisi, Türkiye’nin 35 ilinden şube başkanları, şube başkan yardımcıları ve işyeri temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışını TSS Genel Lider Yardımcısı Ümit Turhan’ın yaptığı toplantıda birinciliği TSS Genel Lideri Önder Kahveci yaptı.

TSS Genel Lideri Başkanı Kahveci, kadın cinayetlerine ve çocuk istismarına en ağır cezaların verilmesi gerektiğini belirterek, “Geçen hafta Isparta’da eşi tarafından katledilen işyeri temsilcimiz Server Bulut’u anarak sözlerime başlamak istiyorum. . Hepimizin yeri cennette tarifsiz olsun. Çocukları geride kaldı. Kadına şiddet, kadın cinayetleri gibi vahşetler için analiz üretmek lazım, Türk kültüründe böyle bir şey yok. Medeniyetimizde onlara yer yok. Kadın öldürmek, 6 yaşındaki çocukla evlenmek gibi asla kabul edilemeyecek şeyleri yapanlara en ağır cezalar verilmeli ve bu konularda en ufak bir taviz verilmemelidir. Toplumun sosyal hayatını ve aile hayatını dinamitleyen bu tür suçlara karşı isim, kolluk ve eğitim açısından gerekli işlemler yapılmalı ve bunun önlenmesi için gereken her şey yapılmalıdır.”

Turkish Health-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, düzenlenen eğitim ve bilgilendirme toplantısına ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye Sağlık-Sen Genel Liderimiz, Başkanımız Kahveci’ye, genel müdürlük yöneticilerimize ve eğitim veren tüm eğitmenlerimize teşekkür ederiz. Türkiye Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi yönetim kurulu, ilçe temsilcileri, işyeri temsilcileri ve üyelerinden oluşan bir bütündür. Bu anlamda Türk Sağlık-Sen ekipleri, sağlık çalışanlarının haklarını koruyabilecek bilgi ve birikime sahiptir. Özellikle meclisteki alt komisyonlardaki görüşler ve genel kurula getirilen yüzde 2 barajı ile sağlık çalışanlarının haklarından habersiz olanların aldatmacasına da son verilecek. Türk Sağlık-Sen, Mayıs ayında yetkilendirme sürecini tamamlamak için var gücümüzle çalışacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu